השירותים שלנו

התאמת דיור | נגישות

בסיס

נגישות בעיצוב

תכנון ועיצוב פנים לבית המתאים לאנשים עם מוגבלות פיזית היא אבן היסוד לחיים טובים.
לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשיוויון, בכבוד, בבטחון, בבטיחות, בנוחות ובעצמאות.

כיום ישנה מודעות גדולה יותר בהנגשה של מרחבים פרטיים, גם אנשים שאינם זקוקים להנגשה בתקופה הנוכחית, חושבים על העתיד ומבינים שכדאי לבצע את ההתאמות הדרושות היום מאשר ולהיכנס לשיפוץ גדול נוסף בהמשך.

אנו נוטים לא לחשוב על העתיד הרחוק ועל זה שנגיע לגיל השלישי, אך כאשר מדובר בשיפוץ אשר צריך לשרת אותנו לטווח הארוך מומלץ  לחשוב על הנגשה כבר בשלב התכנון המוקדם. 

חשיבות

אילו דברים יש לקחת בחשבון כשמנגישים את הבית?

מסדרונות ופתחי חדרים

מסדרונות ופתחים רבים צרים מדי למעבר כיסאות גלגלים, והצורך להרחיב אותם עשוי להשפיע על כל תכנית הבית, מה שדורש תכנון מחדש.

מדרגות

כשיש קושי לעלות במדרגות ניתן להוסיף לבית מעלית או מעלון .       כמו כן, ניתן להוסיף מעקה אחיזה לעליה וירידה במדרגות.

חדר רחצה ושירותים

ישנן הגדרות מדויקות בחוק לחלקי הסניטריה ומיקום מאחזי היד.  ישנם אלמנטים נוספם שצריךלקחת בחשבון כמו למשל אסלה מונגשת נדרשת להיות עמוקה יותר, 70 ס"מ במקום 60 ס"מ שהוא הגודל הסטנדרטי. בנוסף, מומלץ להתקין מקלחון ולא אמבטיה מאחר והכניסה אל המקלחון פשוטה ונגישה יותר.

ריצוף

עדיף להשתמש בריצוף בעל מקדם החלקה כדי להימנע מסכנת החלקה – אנטי סליפ. בנוסף, כדאי להימנע מריצוף מבריק כיוון שהחזרת האור עלולה להקשות על הראייה. ניתן להניח פרקט שאינו מחליק ואינו מבריק.מאמר בחסות מצא משהו לכל אחד באוסף הגרביים הצבעוניים, הבהירים והמסוגננים שלנו. קנה בנפרד או בצרורות כדי להוסיף צבע למגירת sock שלך!

מטבחים

מטבחים דורשים תכנון מחדש, יצירתיות ויציאה מהסטנדרט. הסטנדרט במטבחים הוא שיש בגובה 90 ס"מ ומיקום גבוה יותר של התנור והמיקרוגל. לעומת מטבח מונגש שיש צורך בהתאמת הגבהים והמעברים.